Насловна arrow Медиуми arrow Актив: Приватноста на младите на Интернет сè позагрозена
Актив: Приватноста на младите на Интернет сè позагрозена Испечати Е-пошта
aktiv-privatnost.jpgНеодамна, јавноста во Македонија беше шокирана од злоупотребата на видео клип на една средношколка во кој таа изложува интимни искуства, за што имаше бурни реакции во јавноста, особено меѓу граѓанските активисти и организации.

 
< Претходно   Следно >
Политика на приватност   Техничка имплементација - Фондација Метаморфозис
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates