Faqja e parë arrow Media arrow Стрип за приватноста на Фејсбук
Стрип за приватноста на Фејсбук Printoni E-mail
strip.jpgИнтересен стрип за приватноста на Фејсбук, во кој авторот претставува една секојдневна ситуација за корисниците на Фејсбук. Овој сервис толку често ги менува поставките за приватност што корисниците се збунети кога ќе забележат некои промени во начинот на кој споделуваат.


quitting_fb1.jpg
???????????? ??????? ?? ???????, ???? ? ????? ????? ????????? ????????, ? ???????? ?? http://inkontheside.com.
 
< I mëparshmi   Tjetri >
Политика на приватност   Техничка имплементација - Фондација Метаморфозис
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates