Насловна arrow Медиуми arrow Канал 5: Со измама зел 13 000 евра од кумановска брачна двојка
Канал 5: Со измама зел 13 000 евра од кумановска брачна двојка Испечати Е-пошта
kumanovoizmamafb.jpgДека и возрасните можат да бидат жртви на измама преку интернет, покажува најновиот случај кој осамна во медиумите. Едно пријателство на Фејсбук било фатално за млада брачна двојка од Куманово. Фејсбук пријателот од скопско Мралино успеал да ги измами сопружниците кои останале и без стан и без пари.

 
< Претходно   Следно >
Политика на приватност   Техничка имплементација - Фондација Метаморфозис
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates