Насловна arrow Медиуми arrow Алфа ТВ: Фејсбук масовно ги повлекува фотографиите од нашите профили
Алфа ТВ: Фејсбук масовно ги повлекува фотографиите од нашите профили Испечати Е-пошта
fbprofilsliki.jpgФејсбук во текот на последните неколку денови почна масовно повлекување на насловните фотографии од профилите на своите корисници. На овој начин Фејсбук сака да го запре поставувањето промотивни фотографии и оние заштитени со авторски права на место за кое тоа не се предвидени.
 
< Претходно   Следно >
Политика на приватност   Техничка имплементација - Фондација Метаморфозис
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates