Насловна arrow Медиуми arrow Факултети.мк: Како правилно да изберете лозинка за да го заштитите вашиот Фејсбук
Факултети.мк: Како правилно да изберете лозинка за да го заштитите вашиот Фејсбук Испечати Е-пошта
kako_pravilno_da_izbrete_lozinka_za_fb.jpgВашиот е-маил, фејсбук, скајп и други апликации за кои ви треба лозинка да се најавите се лесни за пробивање ако не изберете сигурна лозинка. Неколку совети кои ќе ви помогнат како да се заштитите со лозинка која тешко или никој нема да може да ја пробие.
 
< Претходно   Следно >
Политика на приватност   Техничка имплементација - Фондација Метаморфозис
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates